Dövme Refrakterler

Dövme veya sıkıştırma yoluyla uygulanan kullanıma hazır malzemelerdir. Kurutulduktan sonra ısı veya
kimyasal bağlayıcılar yardımıyla katı faza geçerler. Demir çelik, ağaç, kağıt, alüminyum, dökümhaneler ve seramik endüstrilerince
geniş kullanım alanları vardır. Fırınlar, brülör bölgeleri, potalar, vs. gibi yerlerde ana örüm malzemesi olarak kullanıldıkları gibi
aynı zamanda pek çok yerde de tamir malzemesi olarak kullanılırlar.

Kullanım Alanları

Orijinal montaj için kullanıldığı gibi aşınmış alanlarda hem plastik refrakterlerin hem de tuğla ve dökme beton gibi refrakterlerin yama ve onarımlarında kullanılırlar.

Uygulama Şekli

Havalı tabanca ile dövülerek uygulanırlar. Başarılı bir uygulamanın önemli aşamaları ve plastik refrakter kullanımı, dövme ekipmanları, dövme teknikleri, şekillendirme, düzeltme, kurutma ve pişirmeyi kapsamaktadır.

Yama ve tamir işlemlerinde daha iyi bir sonuç elde edebilmek için aşınmış alan temiz bir yüzey elde edilinceye kadar sökülmeli, gevşek malzemeler çıkarılmalı ve daha iyi bir tutunma sağlayabilmek için tercihen V şeklinde bir alana uygulama yapılmalıdır. Uzun ömürlü ve yüksek tutunma elde edebilmek için plastik refrakterin uygulanacağı alanda bağlayıcı harçlardan da yararlanılmalıdır.

[]
1 Step 1
Teklif Formu
İsim
Mesajınız
0 /
Previous
Next